ДЮФЛУ: Огляд матчів першого туру (Оновлено)
У суботу, 9-го вересня, було зіграно матчі стартового туру попереднього етапу у групах ХVIІ Чемпіонату Дитячо-юнацької футбольної ліги України сезону-2017/2018. Зіграли свої поєдинки і вісім команд двох шкіл ФК «Карпати» – по чотири колективи клубної СДЮШОР та Академії футболу «УФК-Карпати».

Згідно з календарем, у стартовому турі нового сезону команди СДЮШОР «Карпати» і Академії футболу «УФК-Карпати» грали стінка на стінку проти одноліток івано-франківського «Прикарпаття» та мукачівської МФК (у минулому сезоні «Мункач») відповідно. При цьому «зелено-білі» команди U-17 і U-15 приймали суперників на своєму полі, а команди U-16 та U-14 грали у гостях.

Загалом у восьми іграх юні «леви» здобули п’ять перемог, два матчі завершили внічию і зазнали одної поразки. При цьому у ворота суперників «зелено-білі» забили 27 м’ячів, а в свої пропустили дев’ять. А тепер про деякі деталі звітного туру.

«ПОБИТТЯ» У ДУБЛЯНАХ

Найбільш переконливо стартували у новому сезоні 17- та 15-літні вихованці Академії футболу «УФК-Карпати», які на затишному стадіоні Львівського Національного аграрного університету в Дублянах приймали гостей з Мукачеве. Одразу скажемо, що обидва колективи «академіків» виявилися не надто гостинними, пригостивши закарпатців 12-ма забитими голами – кожна з наших команд залишила у воротах суперника по шість «автографів» і здобула перемогу з розгромним, як то кажуть, тенісним рахунком 6:0. При цьому в обох іграх у кожному з таймів господарі забивали по три м’ячі. Заспів у грі старших, які першими вийшли на поле, зробив наш голеадор Данило Сікан, який завершуючи влучними ударами зусилля партнерів, уже до 15-ої хвилини оформив «хет-трик». У другій половині зустрічі бомбардирський почин Сікана підтримав Вадим Мельнійчук, записавши на свій власний реєстр «дубль». Спочатку він реалізував пенальті, а згодом класно пробив по цілі з дальньої дистанції. Довершив «побиття» вихованців МФА Мирон Бідний, який добив м’яча до сітки після того, як кіпер гостей відбив удар Романа Лісовика.

У грі команд U-15 в складі «УФК-Карпати» також знайшовся свій швидкозабиваючий гравець. Назар Охотський, щоправда, на відміну від Сікана обмежився «дублем», але при цьому наочно продемонстрував свої вміння виконувати стандарти. Спершу він у дебюті гри майстерно закрутив з кутового «сухий лист» у ближній кут, а за чотири хвилини подвоїв перевагу своєї команди прямим влучанням зі штрафного удару. Підсумок першої половини зустрічі підвів Максим Хлань, який отримавши круглого, пройшов вперед, і метрів з 22-ох правіше середини поклав його у самісіньку «дев’ятку» – 3:0. Одразу по перерві взявся до справи центрфорвард Андрій Дурдас, який двічі завершував атаки результативними пострілами з центральної зони оборони МФА. А останню крапку в грі поставив Роман Назарчук, який замкнув подачу партнера з флангу. Тож ще одна перемога академіків з рахунком 6:0.

МИРНІ УГОДИ НА ЗАКАРПАТСЬКІЙ ЗЕМЛІ

Однаковим був і підсумок у поєдинках іншої пари протистояння «УФК-Карпати» – МФА, у матчах команд U-16 та U-14, що відбулися в Мукачеве. Тут закарпатці зуміли двічі врятуватися на останніх хвилинах в кожній із зустрічей. У грі старших героєм матчу став центрфорвард «зелено-білих» Юрій Раделицький, який оформив «хет-трик». У першій половині матчу він відкрив рахунок у дебюті, закотивши круглого до сітки після передачі Романа Дідика, який «обікрав» голкіпера. Другий м’яч Юрко провів з пенальті, але між його голами ми двічі пропустили, тож на перерву команди пішли за рахунку 2:2. На початку другого тайму Раделицький знову вивів «академіків» вперед, класно поціливши у ціль прямим попаданням зі штрафного. Однак втримати перемогу гостям не судилося: на останній хвилині основного ігрового часу господарі подали верхом зі штрафного від бровки і їхній гравець головою підправив шкіряну сферу до сітки – 3:3. У компенсований час «леви» могли вирвати звитягу, але кіпер закарпатців потягнув удар Сергія Стеня. Тож нічия, але не можна не сказати про упереджене суддівство арбітрів. Зокрема, за рахунку 3:2 на нашу користь не було призначено стовідсотковий пенальті у ворота МФА. Ну а про усе інше – «намальовані» штрафні та корнери в нашу сторону і відверті порушення мукачівцями, які арбітри «не бачили», навіть не хочеться згадувати. Схоже, керівництво та тренери МФА в боротьбі за турнірні очки, як то кажуть, методами особливо не перебирають, а головне, є так звані служителі Феміди, які з радістю йдуть їм на зустріч...

Одразу скажемо, що в матчі молодших команд, яку обслуговувала та сама бригада суддів, претензій до арбітрів за великим рахунком у гостей не було. Різнився і сценарій матчу, хоча в підсумку усе закінчилося також бойовою нічиєю. Рахунок було відкрито вже на 2-й хвилині. Воротар «УФК-Карпати» помилився при побудові стінки і господарі зі штрафного відкрили лік голам у матчі. «Академіки» відігралися на 23-й хвилині: після вкидання ауту гості вискочили вдвох проти одного захисника і Тарас Яроцький своєчасно викотив м’яча під удар Єгору Шарабурі. 1:1 – рахунок першого тайму. По перерві Данило Тельмінов у карній зоні прийняв круглого після навісу справа, розвернувся і без шансів для голкіпера пробив по воротах. Усе йшло до того, що «зелено-білі» виграють 2:1, але за десять секунд до кінця компенсованого ігрового часу до другого тайму МФА врятувало гру зі стандарту: подача зі штрафного, удар головою і нічия – 2:2.

НАДМІРНА ГОСТИННІСТЬ ПО-ЛЬВІВСЬКИ

Єдиної поразки на старті сезону серед восьми карпатівських команд зазнали найстарші вихованці СДЮШОР «Карпати» U-17, які на верхньому полі стадіону «Україна» приймали одноліток з івано-франківського «Прикарпаття». Гості відкрили рахунок уже на 7-й хвилині, коли при штрафному для суперника помилився кіпер господарів Олександр Гарапа. За шість хвилин майстер стандартів нашої команди Олег Береза «сухим листом» з кутового зрівняв рахунок, але в середині першого тайму ще один «ляп» Гарапи дозволив прикарпатцям виграти першу половину зустрічі – 2:1. А на початку другого тайму після рикошету м’яч утретє залетів до сітки наших воріт. Усі намагання «левів» врятувати бодай нічию не увінчалися успіхом. Єдине, що вдалося господарям, так це відіграти один гол з пенальті, який реалізував Береза. Тож поразка з мінімальним рахунком 2:3.

На два роки молодші, 15-річні вихованці СДЮШОР «Карпат» зуміли взяти реванш за програш своїх старших одноклубників, причому зробили це достатньо переконливо, здобувши звитягу з перевагою у три голи – 3:0. Рахунок було відкрито на 18-й хвилині, коли атака правим флангом завершилася прострілом з подальшим ударом по воротах. Однак м’яч заблокували, але він відлетів до Дениса Яціва і той у дотик поцілив у дальній від себе кут. А за дев’ять хвилин партнери по лівому флангу вивели один на один Назарія Федурка і той з правої влучно пробив повз кіпера. Останній гол у матчі було забито на 62-й хвилині, коли після подачі з корнера Денис Підгурський виграв другий поверх і головою пробив у протихід кіперу.

ГОСТЬОВЕ ДОМІНУВАННЯ «ЛЕВІВ» У ГАЛИЦЬКОМУ ДЕРБІ

У іншій парі протистояння СДЮШОР «Карпати» і «Прикарпаття» (команди U-16 та U-14), поєдинки якої відбулися на полі стадіону «Рух» у Івано-Франківську, перемоги здобули в обох іграх львів’яни з перевагою у два голи. У зустрічі старших «зелено-білі» першу результативну атаку провели на 6-й хвилині, а на 20-й рахунок уже був 2:0. В обох гольових моментах відзначився Андрій Бей, якому асистував лівий захисник Іван Осінський. Різниця полягала лише в тому, що перший гол Бей забив ногою, зігравши на випередження, а другий – головою, вигравши у оборонців господарів другий поверх. Третій м’яч по перерві провів Ярослав Карабін, який отримавши передачу в штрафному майданчику, майстерно розвернув захисника і наніс влучний удар по цілі. Гол престижу «Прикарпаття» забило за дві хвилини до завершення основного ігрового часу, причому не без значної долі везіння – м’яч до сітки наших воріт залетів після дальнього удару з рикошетом від кочки на газоні. Тож 16-річні «леви» стартували у новому сезоні з перемоги з рахунком 3:1.

У грі наймолодших команд «Прикарпаття» і СДЮШОР «Карпати» голи забивали тільки гості. 14-річні карпатівці зробили це по одному разу в кожному з таймів. Перший м’яч, як і в зустрічі старших, було проведено на 18-й хвилині. Матвій Бобик на фланзі обвів захисника прикарпатців і виконав подачу верхом. Першим на м’ячі був Андрій Столярчук, який зігравши на випередження, ударом головою відкрив рахунок. А на 45-й хвилині Іван Варфоломєєв пройшов вперед і пробив по центру метрів з 17-ти. Кіпер «Прикарпаття» відбив круглого, але першим на добиванні був Артур Федор. Тож фінальний свисток зафіксував перемогу «зелено-білих» з рахунком 2:0, хоча могло бути значно гірше для господарів. Зокрема, в одному з епізодів за «Прикарпаття» зіграла поперечина.

ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА ФУТБОЛЬНА ЛІГА УКРАЇНИ СЕЗОНУ-2017/2018

ПОПЕРЕДНІЙ ГРУПОВИЙ ЕТАП. 1-ий ТУР

U-17

СДЮШОР «Карпати» (Львів) – «Прикарпаття» (Івано-Франківськ) – 2:3 (1:2)

9 вересня. Початок – 12:00. Львів. Стадіон «Україна» (верхні поля)

Арбітр – Грубінка І.І. (Закарпатська обл.).
Асистенти арбітра: Притула В.Г. (Львівська обл.), Федьків О.В. (Львів).
Спостерігач арбітражу – Кусень М.П. (Львів).

Голи карпатівців: Олег Береза (13, 65, пенальті).

«УФК-Карпати» (Львів) – МФА (Мукачево) – 6:0 (3:0)

9 вересня. Початок – 12:00. Дубляни. Стадіон ЛНАУ

Арбітр – Секунда С.О. (Луцьк).
Асистенти арбітра: Кусень Д.Р., Ващишин О.Р. (обоє – Львів).
Спостерігач арбітражу – Покора В.Р. (Львів).

Голи: Данило Сікан (1, 8, 14), Вадим Мельнійчук (32, пенальті, 56), Мирон Бідний (77).

U-16

МФА (Мукачево) – «УФК-Карпати» (Львів) – 3:3 (2:2)

9 вересня. Початок – 12:00. Мукачево. Стадіон «Авангард»

Арбітр – Маковій Є.В. (Чернівецька обл.).
Асистенти арбітра: Сухан М.В., Рубей В.І. (обоє – Закарпатська обл.).
Спостерігач арбітражу – Маєревич Я.О. (Закарпатська обл.).

Голи карпатівців: Юрій Раделицький (3, 36, 44).

«Прикарпаття» (Івано-Франківськ) – СДЮШОР «Карпати» (Львів) – 1:3 (0:2)

9 вересня. Початок – 12:00. Львів. Стадіон «Рух»

Арбітр – Столярчук М.І. (Чернівецька обл.).
Асистенти арбітра: Андрунишин Р.С., Загнибіда І.О. (обоє – Івано-Франківськ).
Спостерігач арбітражу – Фреїк І.М. (Івано-Франківськ).

Голи карпатівців: Андрій Бей (6, 20), Ярослав Карабін (50).

U-15

СДЮШОР «Карпати» (Львів) – «Прикарпаття» (Івано-Франківськ) – 3:0 (2:0)

9 вересня. Початок – 14:00. Львів. Стадіон «Україна» (верхні поля)

Голи: Денис Яців (18), Назарій Федурко (27), Денис Підгурський (62).

9 вересня. Початок – 14:00. Дубляни. Стадіон ЛНАУ

Голи: Назар Охотський (8, 12), Максим Хлань (19), Андрій Дурдас (45, 52), Роман Назарчук (62).