Відкрите акціонерне товариство «Народна команда ФК «Карпати».
 

Завантажити документ в форматі PDF

Основні засади інвестиційно-патріотичного проекту

Нині ФК «Карпати» існує у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю. Ця організаційно-правова форма є ефективною лише для підприємств з малою кількістю учасників (акціонерів) та з невеликим обігом капіталу.

У зв’язку з досить значним збільшенням учасників новоствореного підприємства та серйозним нарощенням капіталу, залученням інвестицій, як українських так і закордонних, обласною та міською владою, керівництвом клубу 18 березня 2009 року було підписано Меморандум з намірами створити у Львові ВАТ «Народну команду ФК «Карпати».

Обрання форми господарювання ВАТ не є випадковим – лише так клуб може стати відкритим і народним. Для «Карпат» перетворення на ВАТ – це початок нової ери клубу. Футбольний сезон 2009-2010 має стати для «Карпат» переломним – як у якості управління, так і в якості гри.

Що зміниться після перетворення ФК «Карпати» на Відкрите акціонерне товариство?

По-перше, зміниться структура власників. Голосуючи на загальних зборах, власники ухвалюють рішення з найбільш важливих, стратегічних питань. Така структура має зробити схему ухвалення рішень більш виваженою. У новому підприємстві мають бути розділені функції планування, управління, контролю та аналізу. Реформування управління клубом має на меті також оптимізувати всі внутрішні процеси і зробити діяльність клубу максимально прозорою.

Створення ВАТ передбачає розподіл акцій (по 25%) між обласною та міською радами, вболівальниками та інвесторами ФК «Карпати». Три сторони внесуть майно, а вболівальники викуплять свою частку за номінальною ціною. Причому нинішній власник ФК «Карпати» Петро Димінський гарантує, що ціна акцій вже наступного дня після створення ВАТ зросте удвічі. Окрім того, кожному акціонеру власник ФК «Карпати» гарантує своїм особистим капіталом, що, у випадку падіння цін на акції, особисто купить його акції за номінальною вартістю будь-коли. Більше того, цю гарантію запишуть у майбутньому Статуті «Народної команди «ФК «Карпати». Таким чином, вся ця структура матиме повний контроль за господарсько-фінансовою діяльністю господарюючого суб’єкта «Народна команда «ФК «Карпати». Це не фінансова піраміда, бо спирається на реальні гроші та власність громади.

По-друге, створення ВАТ та збільшення статутного капіталу дасть клубу необхідні ресурси, аби за 3-4 роки вийти на самоокупність.

По-третє, завдяки стабільному фінансуванню й постійному зростанню бюджету клубу ФК «Карпати» вже за 1-2 роки зможуть стартувати в єврокубкових змаганнях.

Перетворення ФК «Карпати» на Відкрите акціонерне товариство. Спортивний чинник.

ФК «Карпати» на сьогодні вклав у розвиток львівського футболу понад 100 мільйонів доларів. Утім, якщо говорити про клуб, що має стати прапором Західної України і ставити перед собою найвищі завдання, один інвестор не може створити таку команду. Необхідна власність, завдяки якій можна було б розробити інфраструктуру клубу. Створення ВАТ «Карпати» є народно-патріотичним проектом, який дасть змогу займатися футболом не одному десятку тисяч дітей із Західної України.

Фактично, «Карпати» йдуть шляхом «Барселони», в якої вже є 134.000 простих акціонерів (відіграють важливу роль в діяльності команди, адже саме вони обирають президента клубу), інвестори, мільярди доходів. На своїх футболках гравці «Барселони» рекламують UNICEF, Світову організацію захисту дітей, а не невідомого виробника, ще й доплачують цій організації щорічно 6 мільйонів євро. А всі прибутки клуб далі скеровує на розвиток інфраструктури.

Як і «Барселона», ФК «Карпати» пріоритетним і стратегічним напрямком діяльності вважає виховання і підготовку власних, доморощених талантів – найбільш здібних дітей з усієї Західної України. Нині клуб опікується власною спортивною дитячо-юнацькою школою олімпійського резерву, де навчається понад 700 дітей, кожен з яких у найближчому майбутньому мріє одягнути футболку провідної команди Західної України.

З 1-го вересня 2008 року 80 дітей з Львівського училища фізичної культури стали учнями першої у Західній Україні Академії футболу. ФК «Карпати», який тривалий час співпрацює з УФК та здійснює фінансову підтримку, організовує участь дітей у закордонних турнірах, уклав з училищем новий договір. Штучний газон, постелений на полі ЛУФК, аналогічний стадіону «Лужніки» у Москві, де відбувся фінал Ліги чемпіонів у 2008 році. «Академікам» створено усі умови для хорошого проживання, навчання та відпочинку. На поле та ремонт гуртожитку ФК «Карпати» витратив мільйон доларів. Мета Академії – підготовка гравців до збірних України та ФК «Карпати».

Перетворення ФК «Карпати» на Відкрите акціонерне товариство. Економічний чинник.

Проект ВАТ «Народна команда «Карпати» – рушійна точка для розвитку економіки Львівщини. Завдяки реалізації проекту ВАТ «Народна команда «Карпати» можна дати новий імпульс розвитку Львова та Львівщини, сформувати позитивний імідж, створити нові робочі місця і суттєво наростити податкові надходження до бюджету. Реалізація проекту дозволить:

 • збільшити бюджет області, міста
 • наблизити галузеву структуру до західних стандартів
 • збільшити частку інтелектуальномісткого продукту у ВВП області
 • створення близько 10.000 робочих місць лише в суміжних напрямах.

ФК «Карпати» фактично пропонує створення центру економічного зростання Львівщини. Центру, навколо якого малий та середній бізнес, об’єднуючись, має змогу самостійно розвиватися, гуртуючи навколо себе суміжні бізнеси.

Проект ВАТ «Народна команда «Карпати» - це не лише проект, пов’язаний з футболом, а фактично проект перетворення Львівщини на потужний освітній, науковий, спортивний та бізнесовий центр.

Важливим моментом у реалізації проекту є поштовх для виходу місцевих підприємств на європейські ринки та ринок Східної України. Запропонований ФК «Карпати» проект створення потужного експортноорієнтованого підприємства (такий статус йому забезпечить участь команди у європейських турнірах) просуватиме західноукраїнський бізнес не лише на теренах України, а й за її межами.

Прем’єр-ліга 11-ий тур. 01.10.2017, 17:00
Шахтар
(Донецьк)
До матчу залишилось
on-line протокол
Карпати
(Львів)
Швидка навігація: подивитись
Турнірна таблиця
Топ 5 голеадорів “Карпат”

1

16. Ігор Худоб’як
амплуа Півзахисник
д/н 20.02.1985
1 гол
в 6 матчах
всього за команду
42 голів
в 347 матчах

Карпати (Львів) - Чорноморець (Одеса)

Результати матчів
Олімпік

-

-

Маріуполь
Олександрія

-

-

Зірка
Чорноморець

-

-

Ворскла
Шахтар

-

-

Карпати
Верес

-

-

Сталь
Зоря

-

-

Динамо
Опитування
Кращий гравець «Карпат» у матчі проти «Чорноморця»?
 • Мисак
  dracon_pollVote(716,6130,false,500,'full')
 • Перейра
  dracon_pollVote(716,6131,false,500,'full')
 • Кортеджано
  dracon_pollVote(716,6132,false,500,'full')
 • Нестеров
  dracon_pollVote(716,6133,false,500,'full')
 • Лобай
  dracon_pollVote(716,6134,false,500,'full')
 • Ксьонз
  dracon_pollVote(716,6135,false,500,'full')
 • Худоб’як
  dracon_pollVote(716,6136,false,500,'full')
 • Голодюк
  dracon_pollVote(716,6137,false,500,'full')
 • Ді Франко
  dracon_pollVote(716,6138,false,500,'full')
 • Акулінін
  dracon_pollVote(716,6139,false,500,'full')
 • Мякушко
  dracon_pollVote(716,6140,false,500,'full')
 • Гуцуляк
  dracon_pollVote(716,6141,false,500,'full')
 • Мемешев
  dracon_pollVote(716,6142,false,500,'full')
 • Гладкий
  dracon_pollVote(716,6143,false,500,'full')
Архів опитувань Всього: 286 голосів